PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299113}
7,4 790 938
ocen
7,4 10 1 790938
6,8 46
ocen krytyków
Avatar
powrót do forum filmu Avatar

Pytam bo nie zauważyłem by te efekty w tym filmie prezentowały jakiś wyższy poziom niż we wcześniejszych produkcjach jak chociażby ,,Transformery" . I żeby nie było że jestem jakimś ignorantem, to dostrzegam przełomy w takich filmach jak Terminator 2, Jurassic Park, Kto wrobił królika Rogera, a nawet King Kongu a przecież ten film powstał przed narodzinami naszych rodziców a nawet dziadków. Ale w tym nie jestem w stanie dostrzec go w tym filmie.

ocenił(a) film na 4
knocun1

Jedyna rewolucja o jakiej się nam przypomina w związku z tym filmem, dotyczyła rzekomo zupełnie nowej jakości 3D. Oczywiście całe to 3D było nic nie warte, a w najlepszym wypadku było bardzo lichą ciekawostką. Kompletnie niepotrzebny wynalazek. Co gorsza "Avatar" zapoczątkował modę na wypuszczanie obrazów wykonanych w tej technice, która bardziej przeszkadza w odbiorze filmu niż pomaga. Można więc śmiało stwierdzić, że nawet jeśli jakaś tam rewolucja była, to spowodowała jedynie zaniżenie poziomu współczesnej kinematografii.

ocenił(a) film na 6
Elof

No tak, w sumie o tym 3D to wałkowali na okrągło.

Elof

Sądząc po wypowiedzi nie oglądałeś Avatara w 3d. Wśród wielu filmów w tej technice, jak np: Hobbit czy X-man, dla mnie Avatar się wyróżnia. Jak miałbym komuś pokazać o co chodzi w tym 3d to napewno zapuściłbym ten film. I jak z dźwiękiem 5.1 do stereo tak 3d do 2d, może się podobać albo nie. Jak piszesz że jest nic nie warte i że jest lichą ciekawostką, to raczej nie miałeś do czynienia z 3d (i Avatarem)

ocenił(a) film na 4
ExitPlanetDust

Film widziałem w kinie w wersji 3D. Nie wszystko co się akurat Tobie podoba, ma obowiązek spodobać się także innym. Technika 3D jest dla mnie kompletnie niepotrzebnym, utrudniającym odbiór filmu elementem i tak na razie pozostanie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones