PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299113}
7,4 790 922
oceny
7,4 10 1 790922
6,8 46
ocen krytyków
Avatar
powrót do forum filmu Avatar

Słyszeliście jakieś dobre komentarze podczas seansu ? Wszystko zależy od tego obok kogo się usiądzie. Na bękartach miałem spokój. Na avatarze płakałem ze śmiechu ;D

Jak Sigourney Weaver przyszła do wioski Navi i chciała wziąść próbki. Ktoś za mną powiedział ''Zboczenie Zawodowe''

Ktoś obok mnie jak jak Kocica Navi pokazywała tego Toruka (wielkiego ptaka) mówiąc ''Tylko najlepsi potrafią go dosiąść'' - ''Stawiam zlewki koli, że Jake Sully go dosiądzie''

Jakas babka przede mną na seansie 3d jak wylatywały te kwiatki z ekranu machała rękami jak naćpana.

Jak Navi się wspinają na te latające góry ''Cameron chciał to nakręcić w Tatrach ale pozwolenia nie dostał''

Pod koniec seansu
Gość 1 = Ale wyrąbane efekty
Gość 2 = Nic tam nie widzę.
Gość 1 = a wytarłeś szkła od okularów bo zawsze są urąbane tłuszczem od popkornu
Gość 2 = Nie

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Byłem już 3 razy na tym filmie, 2x cc i iMAX. Wszędzie cisza, a po seansie pełne popcorny itd :) Choć podczas nie których scen było troche śmiechu, ale po za tym zero rozmów, idealna cisza.

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Byłem już 3 razy na tym filmie, 2x cc i iMAX. Wszędzie cisza, a po seansie pełne popcorny itd :) Choć podczas nie których scen było troche śmiechu, ale po za tym zero rozmów, idealna cisza.

Finalny_Odbiorca

Gdy umiera starszy plemienia Na’vi, bodajże ojciec smurfetki, w której zakochał się główny bohater: „Skąd on, kurwa, wziął tego chipsa na czole?”

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

ja miałem ciekawą akcję z kumplem. byłem drugi raz a on pierwszy i siedział za mną. po tym jak drzewo ląduje na ziemi widać ten cały teren rozwalony i opłakujących to Na'vi zanika na chwilę obraz by akcja się mogła przenieść do bazy. a ten w tym momencie wstaje na równe nogi używa moję ksyfki i nawija "zajebisty film dzięki stary że mnie namówiłeś po prostu obłęd" jak go sprowadziłem do rzeczywistości i powiedziałem mu, że najlepsze dopiero przed nim to nie mógł uwierzyć. ;)

gema222

"mam nadzieję że pojawi się "dejtukmajsan" i zabije Ane Lucie."
Zrozumiałe dla fanów LOST ;)

ocenił(a) film na 9
dzastonoga

"a wyobraź sobie , że zamiast Navi w tym filmie biega plemię Jar Jarów " :-)

ocenił(a) film na 9
gema222

Mój kumpel powiedział (gdy Jake zamienił swojego standardowego "ptaka" na tego wielkiego) że przeszedł z małego fiata na cadillaca :D.

użytkownik usunięty
Finalny_Odbiorca

- Tadek walnij tego typka z prawej bo głupawo się śmieje.

Gościo walnął tekst: o k**wa, ale Na'vi mają ku***sko ch***we stringi!!!!;)))

ocenił(a) film na 10
real06

Ja juz bylem 5x na filmie i komentaze z torukiem byly zawsze jakies :D

Ale najlepsza rozmowa byla przed filmem w slupsku. Za nami siedzi rodzinka i zona do meza mowi:
(dokladnie nie powiem co mowili, ale chodzi o sens)

z: Krzysiek (jej maz), a czym sie rozni zwykle kino od multikina?
m: no bo wiesz, w multikinie jest puszczane kilkanascie filmow jednoczesnie
z: no ale jak to tak, jednoczesnie ? to jak ja kupie sobie bilet na jakis film to musze obejzec je wszystkie ? czy jak to jest zrobione ? a co z reszta ludzi na sali ? :D
m: tyyy no nie wiem, nigdy nie bylem, ale slyszalem cos tam

I wtedy padlem, babka myslala ze te filmy sa puszczane na jednym ekranie wszystkie jednoczesnie :D. O losieeee :D

Ale zdazaly sie tez wkurzajace momenty, jak zabranie 6 latka na film, ktory co chwila mowil do mamy: " A co on powiedzial?, a co to? a co on powiedzial?" i tak co chwila. A ostatnio przede mna siedzialy na oko 12 latki i widac 160 min to za duzo dla nich na film, juz nie pamietam przy jakiej scenie ale chyba jak po upadku drzewa Sully zostal odlaczony i upadl, w sali cisza a dzieciak na glos powiedzial: "Jestem fajny !" Takiego kopa dostal ode mnie w fotel (siedzial przede mna) ze az odskoczyl do przodu. :D

Finalny_Odbiorca

dystyngowany dżentelman o neytiri - "do pyska to bym jej zapodał, ale, żeby dymać takie niebieskie niewiadomo co, to nie proszę pana"

a na koniec seansu cała sala solidarnie "WYPIERDALAJ WYPIERDALAJ"

ocenił(a) film na 1
SASoldier

to tylko dowod na to jaki ciemnogrod panuje w naszym zasranym kraju

ocenił(a) film na 8
mageftw

święta racja

Sleepwalker83 a twój post mnie rozłożył na łopatki, aż chciałbym zobaczyć minę tego dzieciaka, trzeba było mocniej go kopnąć xD

Też, byłem już 5 razy na tym filmie i szczerze powiedziawszy, temat przedstawiony przez autora, jest bardzo denerwujący, bo mnie aż skręca, kiedy ktoś komentuje film podczas seansu, NO KURWA, ja się wczuwam w nastrój, A TU JAKIŚ PEDAŁ, COŚ ODPIERDALA... żal dupe ściska, ale po filmie nie mam nic przeciwko


I tak oto na ostatnim 5 seansie słyszałem po filmie teksty typu, zajebisty, ale extra, najlepszy był toruk itd.

I jak się obejrzałem po kinie, to było trochę ludzi skołowanych, a byli i tacy co siedzieli w fotelu długo po ostatniej scenie, jedna para widziałem, ze płakała, a niedaleko mnie druga para, nie mogła wyjść z podziwu i siedziała do ostatnich napisów xD

ocenił(a) film na 8
michal9o90

co mnie mocno zdziwiło, to to, że podczas tych 5 seansów, dopiero na ostatnim się zdażyło, że ktoś się zaśmiał, podczas pierwszego przyjścia jake do tego kręgu navich i jego sławetne przywitanie i proszę nie wstawać.

Pierwszy raz się spotkałem, że na tych 4 seansach ludzie się powstrzymywali od czegokolwiek, żeby nie psuć nastroju i tylko raz na 5 seansów, się zdarzyło, że jakiś idiota podczas miłosnej sceny się odezwał.

ocenił(a) film na 10
michal9o90

hehe, dzieks :D, ale jak ja to uslyszalem przed filmem, to tylko zlapalem sie za glowe i zaplakalem :D.

Chocby nie wiem jakie fajne komentaz ebyly podczas filmu, to tez jestem kategorycznie na NIE. Ja sie wczuwam w film, a to jakies glupki cos mowia i psuja nastroj, jak sie nie umie zachowac w kinie to sie do niego nie chodzi, proste !

A co do tych dzieciakow, to co jakis czas cos odwalali, kopnalem w fotel jeszcze raz jak podczas "wskrzeszania" Grace wszyscy Na'vi sie tak "krecili" to te dzieciaki tez w fotelach skakaly, jakbym byl 1 raz na tym filmie to bym wyprowadzil takiego od razu. Ale ze mam juz pewien staz ;) to staralem si eje jakos uspokoic, az jakis Pan ktory siedzial obok nich, zwrocil im uwage, na 20 min sie uspokoili.

A co do komentazy o Neytiri tych dystyngowanych dzentelmenow to az zal po prostu ,prostactwo i buractwo w jednym.

ocenił(a) film na 9
Sleepwalker83

u mnie dzięki bogu na sali była absolutna cisza pomimo w miare wypelnionej sali.w kinie bylem 8 stycznmai o 22.30 liczylem ze juz nie bedzie dzieciakow i szeleszczących papierkow i sie nie zawiodlem.

ocenił(a) film na 8
riddick1981

no na szczęście większa ilość z moich sensów też taka była, bo generalnie chodziłem na 10 rano, ale podczas dwóch ostatnich trafiłem, na okropne miejsce podczas 4, ponieważ siadł koło mnie ojciec z synem i nie było by nic w tym denerwującego gdyby nie fakt, że nakupili sobie naczosów, popkornu, napojów (a każdy wie, że nie ma na to miejsce w Imaxie) i by ciapali cały film, ale szczęściem film ich wciągnął i połowy nie zjedli, ale śmierdziało jak cholera, a w dodatku na koniec okazało się że wszystko pod fotelami zostawili.

i podczas 5 na średnie miejsce bo siedziała grupa przyjaciół, która też ciapała i ględziła, na szczęście mieli trochę kultury i po zwróceniu uwagi przestali xD

ocenił(a) film na 10
michal9o90

W weekend ide z kuzynem i jego znajomymi po raz szosty, bede dbal o to aby im sie dobrze ogladalo i niech reka boska chroni kogos kto bedzie siedzial blisko mnie i bedzie "smierdzial" prostactwem :D

ocenił(a) film na 8
Sleepwalker83

Ja nie mogę, znowu mnie twój post Sleepwalker83 rozłożył na łopatki, "śmierdział prostactwem" hahahha, ja też wybiorę się po raz szósty ale już trochę później, bo planuję teraz z pewnym lub kilkoma fanami.

A tak swoją drogą zapraszam tutaj

http://avcenter.webd.pl/news.php i tutaj

http://navi.phorum.pl/index.php

oraz na mojego bloga, co prawda nie związanego z na'vi ale poświęconemu rozmyślaniom nad aspektami dzisiejszego życia w głównej mierze religii, stworzyłem pewną własną filozfię i sądzę, ze ludzie rozwinięci tacy jak wy zechcą to przeczytać, w sumie to nawiązanie do na'vi też można z tego odczytać xD

http://zacznijmyslec.blog.onet.pl/

tylko uprzedzam długi post.

ocenił(a) film na 9
michal9o90

u nas na sali w trakcie filmu głośnych komentarzy nie było... tylko jak zaczęła się projekcja w 3d kazali nałożyć okulary, potem ekran się zrobił na 10 sekund kompletnie czarny i z tyłu padł komentarz "ciemność w 3d, super wygląda"

ocenił(a) film na 8
karm86

czy ty przypadkiem nei z poznania? bo i mnie to samo też było.

Finalny_Odbiorca

Mnie rozwalił tekst jakiejś panienki gdy wychodziliśmy z sali
"Mało tych efektów 3D było"
Mina kolesia, z którym była-bezcenna :)

Finalny_Odbiorca

co do tych dżentelmenów to jakiś chłopak zwrócił im uwagę, a oni na to "synku nie takie towary się już dymało"

no i muszę się przyznać, choć nie jestem z tego dumny, że gdy cała sala krzyczała "WYPIERDALAJ, WYPIERDALAJ" tak bardzo otumanił mnie klimat wspólnoty, że też krzyczałem "WYPIERDALAJ, WYPIERDALAJ"
jest mi bardzo przykro, przepraszam...

Finalny_Odbiorca

Jacke wlatuje na smoku do wioski
-Fura, skóra, a gdzie komóra?

Żołnierze mówią, że "coś się zbliża"(ja)
-Czyżby Księga Dżungli?
(nie czytałam spoilerów, słowo:P)

Kocica walczy z mechem, za mną na cały głos
-Zabij sk******!!!"

LadyEire

Za szybko wysłało

Kocica próbuje obudzić Jacka
-No wstawaj, wstawaj!

Ogólnie dużo było takich komentarzy. Czułam się jak przedszkolak na filmie Disney'a- nie jest to zarzut, ale wyraz podziwu. dawno nie widziałam, żeby ludzi coś tak wciągnęło

I a'propo zboczeń zawodowych
-ta walka z tym robotem to trochę przesadzona była. I jeszcze zdołała wyjśc spod tego kota.
-Widzisz co adrenalina robi z człowiekiem... choć licho wie jakie oni tam mają neurotransmitery

ocenił(a) film na 8
LadyEire

Po pierwsze, człowiek w chwili strachu jest zdolny do rzeczy niemożliwych, wyobraź sobie, że był pewien gość, który łażąc po górach się pośliznął czy cos tam, i jakos to tam tak było że zaczął się na niego ogromny trochę płaski głaz przewracać, on leży na plecach łapie ten kamień, ważący a z 50KG na 100% i przerzuca go za siebie niczym piórko, prawda jest taka, ze my normalnie wykorzystujemy tylko góra 30% siły mięśni.


A co dopiero pomyśleć o na'vi, których kości są wzmocnione dodatkiem jak to było, a zapomniałem ale węglowym coś tam. Więc, mnie nie dziwi, że wypełzła wkońcu.

użytkownik usunięty
Finalny_Odbiorca

Włóknem węglowym ;) Ludzie za bardzo patrzą na Na`vi przez pryzmat ludzi. A oni są wyżsi, silniejszy, sprawniejsi itp. A wracając do tematu to babka obok próbowała złapać te latające nasiona drzewa oraz padło sformułowanie "a to jędza" o pani dr gdy śmiała się z Jake-a, że jest za brata i nic nie potrafi...

ocenił(a) film na 8

u mnie gdy jake, do tykał tych roślin pomarańczowych rosnących jak rulon, to gdy była najlepsza scena, kiedy aż ta roślina wychodzi z ekranu, to babka jedna też próbowała to złapać.


A nie co ja gadam raz trafiłem na całkiem zrąbany seans

Siedziała dosłownie obok mnie para, która chyba przyszła flirtować do kina a nie oglądać film bo gadali na okrągło, myślałem, że im zaraz zajebie.

Cały czas tylko, o to było fajne, o to mi się nie podobało, o zajebisty ten toruk, ejjj wiesz co kochanie, może sprawimy sobie nowy wózek, ja pierdole, naszczęście jego było mniej słychać.

W końcu zapytałem się czy można prosić o ciszę, no to oszczali mnie ciepłym moczem nie racząc nawet zapewnić, że to deszcz i ględzili dalej NO KURWA

ocenił(a) film na 10
michal9o90

Co do lapania, to sam na 1 seansie probalem dotknac je :D, spojrzalem, w lewo, potem w prawo no to wyciagam reke :D ale zapomnialem ze cala sala za mna to widziala pewnie haha

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Ja narazie bylem tylko raz. Przedwczoraj w Sobote.
i cala sala byla pelna mimo ze juz od premiery minely 2 tyg
jednak mimo kompletu ludzi na filmie byla calkowita cisza.
Przez caly film sala tylko 2 razy lekko sie pod nosem zasmiala.
pierwszy raz gdy Jake oberwal w glowe od Ney gdy nie potrafil powiedziec "oczy" po Na'vijsku :D
a drugi nie pamietam ;p. a tak to nic.

ps. mam juz zarezerwowane bilety na jutro i na czwartek :D
nie moge sie doczekac

ocenił(a) film na 10
wookie89

Jak upadło drzewo trochę za głośno powiedziałem "Dup"..... :P

ocenił(a) film na 10
daniopoland

a bylo slychac ? :D:D:D przeciez jak to drzewo upadlo to myslalem ze z tego siedzenia wypadne :D mega dzwiek byl wtedy :D

Finalny_Odbiorca

Sorry, ale tak czytam te komentarze i przy niektórych poważnie się zastanawiam, gdzie i z kim wy chodzicie do kina.

ocenił(a) film na 1
Finalny_Odbiorca

kiedy jake'a obsiadły duszki z drzewa
- no to ma przesrane, to są komórki raka
(kilka osób się zaksztusiło :)

wychodząc z kina

- tej a co on zrobił, z tym swoim latającym ścierwojadem?
- proste, zezłomował ptaszka
- niby jak?
- spytaj się swojej laski

ocenił(a) film na 8
Droo

Pierwsze połączenie więzią z jednym ze stworzeń Pandory:

"o mają też USB"

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

Wczoraj byłem na tym filmie i do tej pory jestem pod wrażeniem:)

2 teksty które sam rzuciłem sytuacyjnie do kolegów w czasie filmu

Gdy ta niebieska uratowała chłopaka pierwszej nocy od tych wilków i przyłożyła mu łukiem to powiedziałem - Taką babę miec w domu to przejebane.

Gdy przyleciał do Na'vi na Toruku a pannie się oczy zaswieciły, krótko - Blachara:)

ocenił(a) film na 8
Lukasevic

no to dzisiaj byłem 6 raz, i było raczej cicho oprócz paru wyjątków, i tylko przez pierwsze 10 min było gadanie a potem totalna cisza, tak ludzi wciągnęło, tylko ja miałem pecha trafiłem, że koło mnie siedziałą jakaś zjebana dziewczyna chłopaka, która cały czas się wierciła.

Miałem się zapytać, czy przypadkiem nie ma robaków, i tylko wkółko zdejmowała i zakładała okulary, a jeszcze ma też swoje, i tak cały czas kombinowała i jęczała, ze coś jej niepsuje, że nie może patrzeć, pojebana dziura, naszczęście się uspokoiła a potem wogóle wyszła, nie wiem wogóle o jej chodziło, chyba ją oczy bolały LOOOOOOL, ale byłem uradowany z tego powodu, a chłopak ją totalnie olał i oglądał, xD

Ale on też, kurwa coś tam się podśmiechiwał itp, i ja wkońcu do niego juze, kurwa stary przestań xD

i raz jakiś ADHDowiec się odezwał, po tym jak drzewo się zawaliło i był już sceny odłączania jake od avatara, nastrój zajebisty, a ten wyskakuje z jakimś okrzykiem coś w stylu łłłłeeeeeee, nie iwem czy próbował naśladować avatara czy co, ale obrzuciłem go błótem na całe kino mówiąc.


-Pojebało cie!!!????? i już nie raczył się odezwać


Ale po seansie były fajne komentarze, najbardziej mi się podobał.

- Ty (do jakiegoś kumpla) czemu nie klaskaliśmy na zakończenie?

ocenił(a) film na 8
michal9o90

Sama niestety należę do osób, które lubią komentować, ale staram się szanować czyjąś prywatność. Nie ukrywam, że ogólnie film baaardzo mi się podobał od strony wizualnej i miał również sporą dozę humoru a swoje rozbawianie okazywałam okolicznym parsknięciem (gdy sala, zapełniona w 1/3 milczała:(). Dopuściłam się tylko jednego malutkiego komentarza (w scenie gdy Neytiri zabija stworzenia, które zaatakowały Jake'a) o treści "Go girl!!!" do swojej koleżanki, która natychmiast mnie uciszyła. I na tyle było mojej spontanicznej ekspresji. Aha, po seansie tak sobie pomyślałam, że z chęcią polatałabym po lesie (gdyby nie tony śniegu na ziemi:))

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Wygłaszanie komentarzy w trakcie seansu na tyle głośno, aby słyszeli je inni widzowie jest zwyczajnym chamstwem.
Niestety jak widać są osoby, które nawet się tym publicznie chwalą, nie widząc nic złego w tym że przeszkadzają innym.

ocenił(a) film na 8
sprocket73

Nie chwalę się tym, a jedynie staram się wytłumaczyć, że często jest to forma ekspresji, która wynika z zachwytu nad obrazem, a żarty w filmie są chyba po to zamieszczane, żeby się z nich śmiać! Jak już zresztą napisałam sala nie była nawet w połowie pełna, a obok mnie był cały rząd pusty, natomiast mój komentarz wygłoszony był szeptem do koleżanki. Jeśli to uważasz za chamstwo to jesteś przewrażliwiony/na i chyba nie miałeś/aś do czynienia z jego prawdziwym przejawem!!! Na tomiast na forum zamierzam pisać o sobie co mi się podoba.

ocenił(a) film na 10
ziena

Mój wpis znalazł sie pod Twoim, ale po wcięciach powinnaś się domyśleć, że dotyczy ogółu, a nie Ciebie w szczególności.
Jak komentujesz koleżance do ucha, tak że inni tego nie słyszą, to wasza sprawa, mnie chodziło o komentarze wygłaszane na całą salę.

sprocket73

Co do wcinania się podczas seansu to także tego nienawidzę. To czas w którym staram się być odizolowany i skupiony na filmie, czerpać jak najwięcej przyjemności.

Na przykład przychodzi rodzinka typu rodzice i dwoje dzieci wszystko było by spoko gdyby Ojciec nie czytał na głoś swoim dzieciom, co prawda szeptał ale było słychać i było WKURWIAJĄCE.

Co do komentarzy po seansie:

jakiś mały syneczek do ojca - "mało efektów"

też jakiś małolat do swojej siostry - "3D było tylko na początku i na końcu"

jakaś laska do swojego chłopaka - "Cameron znów szaleje"

jeden kumpel do drugiego - " te ptactwo było przejebane"

jakaś grupka znajomych jeden mówi - "to co?, jutro też idziemy? "

Dla mnie film MALINA 5 spotkań za mną, 6 przede mną :DDDD
pozdro

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Ja najbardziej zapamiętałem dwa teksty kumpla.

1. Jak się wspinali na Iknimaya, żeby Jake mógł zdobyć Ikrana to on na to: "No niech się ktoś zjebie..."

2. I jak był motyw, jak Jake powiedział do Neytiri "widzę Cię", to on do mnie po seansie: "Ej, Dukara, widzę Cię. Kurwa, jak ja to robię?" Umarłem. xDD

ocenił(a) film na 8
Mortuus666

śmieszne, ale nie na miejscu żaden z komentarzy, w domu bym się pośmiał, tak jak w tej chwili, natomiast w kinie dałbym w gębę.

ocenił(a) film na 10
michal9o90

W kinie byłem cztery razy zawsze 2 sceny wywoływały śmiech na sali , pierwsza to jak Jake obsiadają nasiona świętego drzewa i wali tę swoją minę tępego osła ,następna to jak doktor Grace jest niesiona przez Jake i widzi święte drzewo i mówi " muszę pobrać próbki". Ja miałem szczęście bo była kompletna cisza na seansach które widziałem , więc nie było głupich tekstów. Choć na ostatnim jakaś laska siedziała koło mnie z colą i czasami siorpał tak ,że myślałem ,że wyssie tą pieprzoną colę z opakaowaniem. Czasami też ktoś wychodził dołem pod ekranem tak ,że było widać jego głowę na ekranie , nie cierpię tego .

ocenił(a) film na 8
Valderian

naszczescie w imaxie tego prawie nie widać

Finalny_Odbiorca

Trudno to nazwać "tekstem" ale jakiś gość chrapał na potęgę:D Pewnie z kimś był bo co jakiś czas nastawała cisza:D i za chwilę znów:D

ocenił(a) film na 10
koczot

haha odszukalem temat bo musze cos napisac w nim :D

Dzisiaj bylem po raz szosty w kinie, i mowie sobie przed seansem, niech reka boska chroni kogos kto bedzie gadal i bedzie w moim zasiegu :D

Film sie zaczyna, leci film pare minut i slysze za mną jak ktos czyta na glos dialogi, no mysle sobie cos mi sie zdaje, ogladam dalej, i dalej slysze dialogi, odwracam sie i widze... a matka do ucha czyta tekst dzieciakowi, na oko 6-7 lat, no kur*a, myslalem ze wyjde z siebie i stane obok :D Pare min siedze, cisnienei mi skoczylo, a ona ciagle mu czyta wszystkie dialogi !! Nie wytrzymalem, odwracam sie, probuje ja zlapac za reke i cos jej powiedziec, ona nie wiedziala co sie dzieje :D, ta za kortke ja chwycilem i w koncu zjazyla ze to ja. To jej grzecznei mowie, ze to cholernie przeszkadza i na szczescie do konca filmu byla ciszaaaa

Pozdrowionka :D

ocenił(a) film na 7
Sleepwalker83

Dobrze że to nie była "Pudzianowa"jakaś,bo jeszcze by ci wjebała ;)

ocenił(a) film na 10
aronn

Troche m ich szkoda pozniej bylo, no ale nie zabiera sie na taki film z napisami dziecka 7 letniego, ktore czytac nie umie a nawet jakby umialo to i tak by ne zrozumialo polowy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones