PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299113}
7,4 790 922
oceny
7,4 10 1 790922
6,8 46
ocen krytyków
Avatar
powrót do forum filmu Avatar

Zły...

ocenił(a) film na 3

..film z KOSZMARNYM CGI. Od tych efektów robi się niedobrze.

ocenił(a) film na 10
washack

Troll alert. Nie karmić. Powtarzam. Nie karmić.

ocenił(a) film na 3
Sarin

Ale czemu zaraz troll? Ja naprawdę tak uważam, tak się czułem na projekcji. Są filmy Camerona, które uwielbiam, ale warstwa wizualno-estetyczna Avatara jest dla mnie nie do zaakceptowania. Po prostu moja wrażliwość estetyczna ukształtowana jest bardziej przez malarstwo XIXw. niż gry komputerowe, stąd może ten odruch wstrętu spowodowany nieudolnym CGI. Tym bardziej to bolesne, że generalnie kocham SF. No i karmić mnie nie trzeba, naprawdę. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 3
Sarin

Nie chcę nikogo urazić, ani sprawić przykrości! Wyrażam tylko swoją szczerą opinię, ale fakt, może w zbyt prymitywny sposób. Chciałem po prostu być lakoniczny.

ocenił(a) film na 10
washack

Jeśli kochasz Sf, a avatara uważasz za nieudolne i koszmarne CGI to które wg Ciebie jest wybitne???

ocenił(a) film na 3
Sarin

Generalnie nie lubię CGI, wolę animatronikę i efekty analogowe, jak w Odysei 2001 czy pierwszych Star Trekach lub Gwiezdnych Wojnach. Lubię też rotoskopię (np. Fire and Ice Bakshiego) Co do efektów komputerowych, podobały mi się w Terminatorze II, A.I. Spielberga, Żołnierzach Kosmosu czy Gwiezdnych Wrotach. Również Tron z 1982, pierwszy Matrix momentami zapierał dech - to tak na szybko. Mam słabość do wizualnej strony filmy Saula Bassa Phase IV.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones