PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299113}
7,4 791 012
ocen
7,4 10 1 791012
6,8 46
ocen krytyków
Avatar
powrót do forum filmu Avatar

Myśle że jakieś 500m do korony.Chciałbym tam być i ubrawiać basejumping ;((

Szkoda że u nas rosną 5x mniejsze na świecie a budynki w polsce sa za niskie.....
Wy co o tym wszystkim myślicie??? macie jakiś namiar na najwyższe drzewo w polsce??

ocenił(a) film na 8

przesadziłeś i to grubo, avatary patrząc do ludzi, były wysokości jakiś 3 metrów, patrząc na scenie przy drzewie dokąd sięgali i wyobrażając sobie ilu avatarów, musiałbym postawić, żeby uzyskać wysokość drzewa, to strzelam, ze ma około 100, góra 200m,

ocenił(a) film na 10
michal9o90

No proszę Cię, przecież kanadyjskie sekwoje potrafią przekroczyć 100 m wysokości, a gdzie im do domowego drzewa.

ocenił(a) film na 10
michal9o90

Zresztą zwróć uwagę na scenę, w której Neytiri prowadzi Jake'a (w postaci Avatara) do wioski, całe plemię zgromadziło się tam "pod drzewem" zobacz ile tam jest miejsca. Dlatego wydaje mi się, że jeśli mowa jest o 100 metrach (a może i więcej) to jak najbardziej ale w przypadku średnicy samego drzewa.

użytkownik usunięty
dymion1

100m na średnice to może ''ciut'' za dużo no chyba że korzenie ale korzenie miały grubo ponad 150m (tak mi sie wydaje :P

użytkownik usunięty

Zgadzam się dokładnie

użytkownik usunięty
michal9o90

100 czy 200 m to zdecydowanie za mało jak na to drzewo..
sama średnica pnia miała na moje oko co najmniej 50m. spokojnie było tam ponad 450m

użytkownik usunięty
michal9o90

hehehe ok 100 góra 200 ?? heaheeh no to coś nie tak z Twoim okiem:P

ocenił(a) film na 6
michal9o90

C21 Smok ma 41.5m długości,a popatrz jak jest mały w porównaniu do tego drzewa.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
katakumby0

Drzewo mialo napewno grubo ponad 600m
100m pfff... chyba nie ogladales Avatara...

użytkownik usunięty
Zandt

Dokładnie, wysokość oscylowała w okolicach ok 600m ale więcej już bym nie dawał :D

ocenił(a) film na 10

W książce jest podane ale nie chcę wam spoilować :P

użytkownik usunięty
daniopoland

Ale nikt się nie obrazi przecież jeśli zdradzisz nam te ''małą'' tajemnice..
Ja jestem niezwykle ciekawy a książki jeszcze niestety nie posiadam:((

michal9o90 - sto metrów powiadasz ? hahahaha chyba średnicy. to wieża mariacka w krakowie ma prawie 100 metrów ;) drzewo mialo grubo pomyzej 500.

użytkownik usunięty

Na podstawie filmu nie jest łatwo ocenić wysokości bo nie ma ani jednego fajnego ujęcia całego drzewa (jest jak się przewraca ale jest to pod kontem i do tego ciężko z tego ujęcia porównać drzewo choćby do tego ''statku'' w którym siedział pułkownik.)

Z początku myślałem że to było jakieś 500m minimum ale po większym namyśle stawiam na max 400m

użytkownik usunięty

Oggromnneee było to drzewo :)) Pamiętam będąc w kinie scene kiedy Jake Sully wspólnie z Neytiri wyszli na jeden z konarów by ta pokazała mu jak lata na tym ''ptaku''.. Mianowicie wtedy jak jake sully stąpał po owej gałęzi i schylił się by spojrzeć ku dołowi to aż mnie ciary przeszły w kinie od samej wysokości (mam lęk wys.) byłem na 3D

ocenił(a) film na 10

drzewo miało grubo ponad 500m...

użytkownik usunięty
Sylvio_O

To przypuszczenie czy stwierdzasz fakt??xD

Ja bym dał w przedziale 400-500m

użytkownik usunięty

Też wydaje mi się że jakieś do 500m ale to tylko taki strzał oddaje xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones