PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299113}
7,4 790 739
ocen
7,4 10 1 790739
6,7 45
ocen krytyków
Avatar
powrót do forum filmu Avatar

Ale wole Obcego i Terminatora.Najwieksze wrazenie robia efekty i to one sa nad fabula niestety.

ocenił(a) film na 1
zegan333

ZEGAN Ty na RING a nie filmy oglądać !!!

ocenił(a) film na 9
UPADLY_WIDZ

Ja jestem takiego zdania ty mozesz miec inne.

ocenił(a) film na 9
zegan333

on jest tytan

ocenił(a) film na 8
zegan333

Jestem tego samego zdania

ocenił(a) film na 9
sador1991

Ciesze sie

ocenił(a) film na 9
zegan333

a ja stwierdzam że obcy fabularnie był do kitu.....

ocenił(a) film na 9
plantum

To twoje zdanie ja lubie pierwsze 2 czesci Obcego reszta zostala zrobiona na sile

ocenił(a) film na 7
zegan333

Ja osobiście uwielbiam całą serie, o obcym ;)

ocenił(a) film na 10
zegan333

Fabuła prostsza niż w Aliens i Terminatorze, ale za to dość spójna i dobrze pasuje do całości. Ma kilka ciekawych wątków, które można nieco rozwinąć w dyskusjach, ale to sprawa indywidualna. Natomiast wykreowany świat jest urzekający i w zasadzie tak bliski naszej przyrodzie, że warto się zastanowić nad jej dalszym losem - żeby nie był już tylko cyfrową interpretacją...

ocenił(a) film na 5
NommaD79

"świat jest urzekający i w zasadzie tak bliski naszej przyrodzie".
I uważasz, że to zaleta? Moim zdaniem dowód na ograniczoność wyobraźni Camerona.

"Ma kilka ciekawych wątków, które można nieco rozwinąć w dyskusjach"
Film ma jeden prosty wątek i nie ma się nad czym rozwodzić.

ocenił(a) film na 10
rock1979

"I uważasz, że to zaleta? Moim zdaniem dowód na ograniczoność wyobraźni Camerona."

Tak, uważam że to zaleta, przedstawić świat z którym można się utożsamić, mimo jego kreacji jako odległa planeta. Jak uważasz coś takiego za brak wyobraźni, to przedstaw swoją wizję.

"Film ma jeden prosty wątek i nie ma się nad czym rozwodzić."

Tak? To dotknij swego bóstwa i usłysz go, dasz radę? Poczuj władzę w nogach silnego i świadomego ciała, potem obudź się nadal sparaliżowany - no ale to takie trywialne, co ten człowiek czuje... To takie tylko przykłady - ale nikt nie każe nikomu o tym rozmawiać, przecież takie rzeczy jak interpretacja religijna, emocje względem ludzi i podjęcie trudnych, ale oczywistych decyzji, oddawanie swego życia za innych są błahymi sprawami... Tak więc umówmy się, że nic poza efektami nie widziałeś i nie zawracaj tym już głowy - dobrze? Tak będzie lepiej, nie będziesz musiał myśleć.

ocenił(a) film na 5
NommaD79

naprawdę musiałeś się zdrowo naćpać

ocenił(a) film na 10
rock1979

Tak więc określ jaką głębie do analizy i refleksji mają takie filmy jak "Szpiedzy tacy jak my", lub "Powrót do przyszłości" - pokaż tę głębią ich fabularnego zarysu - przecież to są arcydzieła według ciebie, więc mów - skoro tak bardzo się nimi fascynujesz.

ocenił(a) film na 5
NommaD79

A czy ja im przypisuję jakąś głębię? Nie mają żadnej głębi. To znakomite komedie i mają bawić. Nikt im żadnego tła nie przypisuje bo byłoby to żałosne. I rolę swoją spełniają od przeszło 20 lat. Znakomicie przeszły próbę czasu. Dziwne, żeby porównywać Avatara i Szpiegów - filmy z zupełnie innej konwencji

ocenił(a) film na 9
rock1979

a bajeczki pokroju avatara mają bawić i cieszyć efektami
jeszcze się ciesz że filmie jest przesłanie - co nie zawsze się zdarza
10/10 zasłużone ;)

hahahaha ;)



ocenił(a) film na 5
plantum

zabawa kiepska a przesłanie banalne. Efekty są ok stąd 3/10

ocenił(a) film na 9
rock1979

dobrze że nie 1/10

ocenił(a) film na 5
plantum

3/10 jest w sam raz

ocenił(a) film na 9
rock1979

jakoś to zniosę ;p

plantum

A teraz zniżaj tą 10.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

dlaczego miałbym godzić się na kolejne ustępstwo?

ocenił(a) film na 10
Lecho1523

"A teraz zniżaj tą 10."

A który film sam zaniżysz w u siebie ocenie dla równowagi?

NommaD79

Żaden, bo ja twierdze że każdy (powiedzmy 90%) film któremu dałem 10 na to zasługuje natomiast plantum nie ?

ocenił(a) film na 10
Lecho1523

"Żaden, bo ja twierdze że każdy (powiedzmy 90%) film któremu dałem 10 na to zasługuje"

Więc chyba mamy jasność co do kwestii dawania ocen - więc proponuje nie robić wokół tego już bałaganu, bo jak widzisz, działa to w dwie strony.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Lecho1523

Nie wiesz co powiedzieć? To piszesz że inni piszą głupoty. Zaczynasz się zachowywać jak diana.

kenexgro

Co mam poradzić na to że nommadzik się sam się gubi w tym co pisze i na dodatek nie wie co pisze...

Takie rzeczy nazywam głupotami.

ocenił(a) film na 10
Lecho1523

"Co mam poradzić na to że nommadzik się sam się gubi w tym co pisze i na dodatek nie wie co pisze..."

Nic nie masz poradzić, sam zaprzeczasz sobie na każdym kroku - więc nie jest dziwne, że nagle wytykasz takie postępowanie innym, odwracanie uwagi od swoich irracjonalizmów jeszcze bardziej je uwydatnia - rób tak dalej.

"Takie rzeczy nazywam głupotami."

Po raz kolejny: "nie wiem co powiedzieć, to powiem że inni są głupi i piszą głupoty ", tak mniej więcej jak sprzeczka przedszkolaka "a nie - bo ty".Ciekawe jak cię widzą inni - zastanowiłeś się czasem nad tym, gdy tworzysz własną nomenklaturę dla zjawisk pozbawionych racjonalnego odzwierciedlenia w rzeczywistości, na podstawie ogólnie przyjętych norm i zasad...?

ocenił(a) film na 9
rock1979

Nisko i to bardzo

ocenił(a) film na 9
rock1979

Efekty sa niesamowite

ocenił(a) film na 9
rock1979

Dobre

ocenił(a) film na 9
NommaD79

Racja fabuja jest dosc banalna

ocenił(a) film na 9
zegan333

obcy też jest banał..

a postawiłem wysokie noty.

plantum

Wtedy pomysł był bardzo oryginalny ?

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

oryginalny to by był wielki ch** od gigera ;)

aliens (2) nie grzeszy genialnością fabuły

plantum

Mi chodzi o 1 część. 2 to tylko strzelanka, ale dobra.

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

"tylko strzelanka, ale dobra."

dla ciebie wszystko z dużą ilością wybuchów jest dobre
tylko coś avatar nie przypasował

co wg. ciebie lepsze fabularnie(i z przesłaniem)

obcy 2 czy avatar?

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

i tak wogóle dlaczego porówujemy do pierwszej skoro cameron kręcił drugą?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 8
Fuck_Tyler.com

Transformersi sa dla dzieci

ocenił(a) film na 6
sador1991

Avatar tyż

ocenił(a) film na 9
diana6echo

Pewnie

ocenił(a) film na 5
sador1991

Transformers to bardzo życiowy film, taki z głębią

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
Lecho1523

też zależy.. jedynka spoko. dwójka - o ja nie moge co za żenua!

ocenił(a) film na 9
Lecho1523

"ciekawszą fabuła"

idź się schowaj bo wstyd

użytkownik usunięty
Lecho1523

Tak naprawdę w tym filmie znalazłem tylko jeden plus - ma 165 cm wzrostu i waży 52 kg. I nie jest to żaden Optimus, czy jakiś Bee(Gees). To jest Megan Fox. I mimo, że aktorka z niej żadna, to przynajmniej można sobie na kogoś popatrzeć, odrywając wzrok od tej przegiętej maxymalnie liczby efektów specjalnych.

Co prawda to prawda. Ale powinni oprócz Fox dokooptować jeszcze dla kontrastu jakąś drugą laskę, która byłaby zła.

ocenił(a) film na 9

Megan Fox jest sexy

ocenił(a) film na 9
zegan333

megan wygląda staro....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones