PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=299113}
7,4 791 003
oceny
7,4 10 1 791003
6,8 46
ocen krytyków
Avatar
powrót do forum filmu Avatar

Gdyby armia U.S.A miała trochę rozsądku zrzucili by gaz bojowy na całą Pandorę. Postęp technologiczny w tym filmie nie idzie ramie w ramię z militarnym. Mamy roboty sterowane przez ludzi Ala. Matrix Rewolucje, Helikoptery z rakietami itd... Jankesi poradzili sobie z Indianami to i z Na'vi nie powinni mieć problemów. Ten sam poziom - Łuki, dzidy itd... Rozumiem, że bomba atamowa zniszczyła by złoża kruszców po której Ludzie przybyli.

ocenił(a) film na 8
Finalny_Odbiorca

na początku zapewne chcieli wydobywać złoża w pokojowy sposób, zabicie floru i fauny obcej planety na "dzień dobry" to strasznie zły PR XD

ale nie wiem też dlaczego jake tak się cieszył, przecież może się spodziewać za parę lat powrotu ludzi z doskonałą bronią biologiczną wymierzoną w na'vi

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Ten temat był już wielokrotnie poruszany!!Na pandorze nie było wojska!!
Pułkownik mówi o sobie ,że jest szefem ochrony a nie regularnej armii.
Sprzęt wojskowy dostarczyła korporacja i jak widać w zupełności wystarczał ,ponieważ finalną bitwę Na'Vi przegrywają z kretesem a jej wynik odwraca Eyva mobilizując wszystkie stworzenia aby ocalić życie na Pandorze.To matka natura pokonała ziemian i o to chodzi w tym filmie!!!

lolekk

i oczywiscie w przyszlosci nie ma zadnego "onz", a ziemianie tak sobie lataja po planetach i wybijaja inteligentnych mieszkancow jezeli im zawadzaja, wogole sie nimi nie interesujac. Jedynie otwieraja osrodki badan, zeby im przekazac, aby sie przeniesli w inne miejsce.

WOW, ja takie fabuly wymyslalem w podstawowce.

użytkownik usunięty
Pandemonium

"i oczywiscie w przyszlosci nie ma zadnego "onz", a ziemianie tak sobie lataja po planetach i wybijaja inteligentnych mieszkancow jezeli im zawadzaja, wogole sie nimi nie interesujac"

Widać, że jesteś wybitnym umysłem. Czy ONZ ostatnimi czasy zapobiegło jakiejkolwiek wojnie? Czy w ogóle czemukolwiek zapobiegło? Czy ktoś liczy się z jej zdaniem? Odpowiedź: wszyscy mają w dupie ONZ.

a ty jestes debilem?
i pytanie jest powazne! to nie wrzuta.

ONZ chociazby odpowiada ze upadek Tyranizmu w Kambodzy, ale to nie chodzi o nazwe. Czy ty jestes na tyle inteligentny zeby zrozumiec ze w przyszlosci to inaczej bedzie sie nazywac. W Kosowie mielismy KFOR, ktory byl zlozony z zolnierzy NATO.

ocenił(a) film na 8
Pandemonium

Gdy USA zaatakowało Irak ONZ sie sprzeciwiało, i co? Gdy Rosja zaatakowała Gruzje ONZ sie sprzeciwiało. W tej chwili Księżyc jest podzielony między różne państwa, a co dopiero gdy technika lotów w kosmos sie rozwinie. Bedzie druga kolonizacja, każdy bierze co chce i inne państwa nie bedzie obchodzic co sie wyprawia na innych planetach. Tak jak w filmach przedstawia nas sie jako broniacych sie przed kosmitami lub podbitych, tak naprawde sami bedziemy podbijac i niszczyc najprawdopodobniej ( o ile istnieje tam życie :P).

wezyr00

dlatego ludzkosc sie powoli jednoczy w jeden rzad globalny, co paranoicy uwazaja za probe podporzodkowania ludzkosci i spisek NWO...
Przeciez chyba nie sadzisz, ze bedziemy kolonizowac planety jako oddzielne panstwa. A w sumie przeczytalem jeszcze raz i widze ze ty tak naprawde sadzisz :) no ok :)

ocenił(a) film na 9
Pandemonium

Widać żeś ogłupiony przez indoktrynację, TVN i Wyborczą. Jeżeli sądzisz, że rząd światowy jest tworzony po to, żeby ludzie żyli wolni, bogaci, a bieda przestała istnieć to się bardzo mylisz i jeszcze kiedyś (np w momencie gdy będą Ci wszczepiali chip z nadajnikiem GPS wspomnisz moje słowa).

Innych wyzywasz od głupków, a sam przejawiasz straszną ignorancję umysłową (ONZ przeciwdziała wojnom - dobre). Dużym wojnom światowym przeciwdziała tylko i wyłącznie bomba atomowa - i zapamiętaj to sobie.



rafamalk

uderz w stol a nozyce sie odezwa :)

paranoja to choroba

ocenił(a) film na 9
Pandemonium

Ignorancja to rzecz straszna.

Zrzeszanie się państw w wielkie molochy jeszcze nigdy nie przyniosło ludziom wolności: ZSRR, III Rzesza, USA, Unia Europejska...

ocenił(a) film na 8
Pandemonium

Jakos nie widze zeby ludzkosc sie jednoczyła, raczej wiele państw sie rozpada (blisko rozpadu jest np Ukrainy czy Hiszpanii). Jeżeli nie bedzie jakiegos realnego zagrozenia z zwenatrz ( jakis meteoryt, a technologia jeszcze nie pozwala go zniszczyc czy niech bedzie obaca cywilizacja) ludzkosc sie nigdy nie zjednoczy bo to sie bogatym nie opłaca. Ja myśle, że do pewnego momentu bedziemy kolonizowac wspolnymi siłami ale kiedy technologia pozwoli kazdemu panstwu w pojedynke bawic sie w te klocki...

użytkownik usunięty
Pandemonium

Pierwsze pytanie świadczy tylko o tym, że jesteś prymitywnym chamem (i przy okazji nie widzisz znaczków płci przy nickach).
Nie chce mi się tłumaczyć ci różnicy pomiędzy sytuacją w Kosowie a sytuacją gdzie państwo/państwa mają swoje własne interesy dotyczące np. zasobów.

"Czy ty jestes na tyle inteligentny zeby zrozumiec ze w przyszlosci to inaczej bedzie sie nazywac."

A ty jesteś na tyle inteligentny żeby zrozumieć że ONZ jest tylko PRZYKŁADEM tego jak działają JAKIEKOLWIEK organizacje międzynarodowe? Czytaj ze zrozumieniem, o ile potrafisz. Już nie mówię o tym, że nie ma takiego słowa "tyranizm" ani podstawowej rzeczy - na Pandorze nei było wojsk państw, tylko korporacji. A jak tylko tobie wiadomo organizacje międzynarodowe mają wybitny wpływ na korporacje:/

dziewczynko wez sobie slownik jezyka polskiego i wracaj do szkoly,
bo piszesz o onz a nie masz pojecia co to jest i co robi, a honoru nawet nie zwrocisz.
Teraz piszesz o slowach, ktorych wg Ciebie nie ma, zapewne masz bardzo ubogie slownictwo, wiec ja Ci podziekuje za rozmowe.

użytkownik usunięty
Pandemonium

W odniesieniu do reżimów nikt myślący nie użyje słowa "tyranizm" tylko "tyrania" i wbrew pozorom nie jest to szczegół. O ONZ to ty nie masz żadnego pojęcia co już udowodniłeś. Honoru nie mam zamiaru zwracać, najwidoczniej go nie masz jeśli nazywasz ludzi "debilami" i używasz zwrotów "dziewczynko, wracaj do szkoły". Gratuluję kultury osobistej, papa.

ocenił(a) film na 10
Pandemonium

Oczywiście będzie jakieś ONZ w przyszłości ale tak jak i w teraźniejszości znajdą się ,,jastrzębie,, i będą stosować taktykę faktów dokonanych oraz dewizę,że zwycięzców się nie sądzi.Człowiek mentalnie się nie zmieni nawet za tysiąc lat i o tym jest też ten film!!!!!
W tym filmie jest zawarta historia ludzkości choć niektórzy nazywają to wtórnym scenariuszem:)))

lolekk

no i film jest idiotyczny, bo oczywiscie ze sie zmieni, co widzimy w ladnym kontrascie europa - bliski wschod. U nas tez religia zbierala zniwo,a teraz zbiera na bliskim wschodzie, a my sie laczymy w unie, jednoczymy i pomagamy biednym krajom, zamiast ich kolonizowac i podbijac jak kiedys.
Glupio mi to tak tlumaczyc jak dziecku, no ale ok.

Serio, ja nie wiem z kim rozmawiam, ale jezeli taka fabula, niekontrolowango podboju kosmosu do was przemawia to z kim ja rozmawiam, bo chyba nie z doroslymi osobami.

ocenił(a) film na 10
Pandemonium

Na argumentum ad personam nie odpowiadam bo to nie ma sensu!!!!

ocenił(a) film na 10
Finalny_Odbiorca

Indianie nie mieli Ikranów, nie mieli Toruków, nie meili 3 metrów i kości wzmocnionych z włókna węglowego, nie mieli trującego powietrza na swoim terytorium, no i nie mieli Eywy, która by im pomogła i przyzwała wszelaką zwierzynę do walki ;)

A ludzie nie mogli użyć nowych zabawek militarnych z paru powodów. Słyszałem cos o polu magnetycznym pandory itd.

PS. żeby zrzucić gaz bojowy an całą pandorę potrzebowaliby na to niewyobrażalną ilość ton pojemników z gazem i zajęło by im to zagazowywanie z kilka lat ;) Zresztą oni chcieli ich tylko zastraszyć, przegonić bo w końcu szkoda kasy na taką wojnę, no nie?

ocenił(a) film na 7
slavia9

Amerykanom nie szkoda jednego - pieniędzy na wojnę. Zwraca się z nawiązką.
Ja bym z chęcią i pasją sprawdził jak by sobie Navi poradziło z szejkiem z wirusami eboli, cholery, dzumy, Boreliozy, SARS, gorączki krwotocznej oraz polio ;)

ocenił(a) film na 8
Finalny_Odbiorca

Hehe, jednak mają odmienny organizm od naszego i choroby niekoniecznie mogłyby im zaszkodzić

Finalny_Odbiorca

Sądząc z treści filmu - bez problemu. Eywa zwyczajnie by je wybiła, tak jak to było w pierwotnym scriptmencie, gdzie unicestwiła nawet "zwykłe" przeziębienie i żadni ludzie na Pandorze nawet kataru nie mieli. W rzeczy samej te zdolności planety były w pierwotnej wersji drugą, oprócz minerału, wartością eksportową.

Finalny_Odbiorca

No jest to rok 2154 a ludzie strzelają z karabinów maszynowych? Karabin który miał główny bohater to wyglądał jak troszkę przerobione M60 a według tej stronki to to jest po prostu M60: http://james-camerons-avatar.wikia.com/wiki/M60_Machine_Gun

ocenił(a) film na 7
Crusier

Ale w sumie to film Scfi z założenia ma być nierealny ;)

ocenił(a) film na 10
Crusier

Cieszę się ogromnie że nie było tam żadnych laserów i innych głupich cudów, moim zdaniem tak to będzie wyglądać za te 140 lat -karabiny podobne do obecnych, no może ulepszone nowymi technologiami (np. ekrany pokazujące wroga za ścianą).

slavia9

Do slavia9: Masz racje, tak jest właśnie fajnie, a nie jakieś lasery ;) Bo jakby popatrzeć na statek kosmiczny którym przylecieli na Pandore to nie wygląda on na jakiś specjalnie zaawansowany. Jakby ktoś dał tyle kasy ile trzeba to i teraz by się taki zbudowało.

Crusier

No sorry, ale mamy 2010 rok, a niektórzy wciąż strzelają z łuków bojowych
(hehe, Rambo dla przykładu), Colta 1911, AK-47, podniecają się stareńkimi
muszkietami itd. Jakoś przez te 100 lat z hakiem zbyt sporo się nie
zmieniło. Wiele armii korzysta ze starych, sprawdzonych konstrukcji (M-16 i
jego wariacje).

Zawsze wolałem konwencjonalną broń w filmach fantastycznych, niż jakieś
energetyczne bzdury, lasery i fazery.

ocenił(a) film na 9
Finalny_Odbiorca

Filmy z lat 60 czy 70 pokazywały że w naszych czasach bedziemy używać broń laserową, a na wakacje latać na Marsa, skąd wiedza jak rozwinie się broń palna, obecnie dostępny oręż to czesto zmodifikowana broń ktora powstała w latach 20 tych XX wieku (np Colt 1911). Poza tym taka jest koncepcia filmu, w Obcym 2 też używali zwykłej broni która wyglądał niemal tak samo jak dzisiaj (np Shotguny)czepianie się na siłe, ja tam wolę dzwięk serii z CKMu niż jakieś laserowe świsty.

ocenił(a) film na 9
johnyss

100% racji. Pamiętam jak w 2000 roku otwierano kapsułę, do której dzieci w 1950 roku włożyły swoje rysunki z wizją roku 2000. Latające samochody, wycieczki w kosmos czy roboty na ulicach to chyba najmniej futurystyczne wizje ;-)

Obejrzyjcie sobie nawet filmy z lat 80 i zobaczcie jak wyobrażano sobie 2005 rok - lasery, cyborgi itp.

A w Avatarze to raptem 130 parę lat chyba. Ja nawet szczerze wątpię czy w tak krótkim czasie uda nam się skolonizować inną planetę.

ocenił(a) film na 9
rafamalk

przecież już do broni można doczepić opowiednio skanujące urządzenie które np. wykrywa bicie serca 50m do przodu...

zresztą po co im by były lasery niszczące wszystko w zasięgu wzroku?

Zresztą oni byli na Pandorze w celach teoretycznie pokojowych... biolodzy i naukowcy jak np dr augustine badali biologię lasu i nie chcieli niszczenia, zresztą jake miał namówić na'vi do przeniesienia się w inne miejsce, by w spokoju mogli kopać...

nie zapominajcie że na ziemi jest kryzys ekonomiczny, i ten minerał kosztujączy 20mln/kg jest bardzo dobrym źródłem zarobku... i nie ma sensu wydawać kupy kasy na nową wojnę i super maszyny do walki...

ocenił(a) film na 6
Finalny_Odbiorca

Dokładnie,ta ich armia niczym się nie różniła od armii USA 2018 czy nawet z Wietnamu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones